Hatha jóga

Sanskrtské slovo „hatha“ znamená „moc, sílu, úsilí“. Tato nejstarobylejší a nejúčinnější forma jógy bývá známa i pod označením aštángajóga, kundaliníjóga nebo rádžajóga. Hathajóga pracuje s celou naší bytostí - tělem, myslí, emocemi i naší nejjemnější a nejméně uchopitelnou vnitřní přirozeností - jako se syrovým materiálem k učení, pozorování a propojení celého našeho bytí. Otevírá nás té nejplnější možné představivosti, inteligenci, nadšení a energii.

 

Jemná a přesto mocná jóga postavená na blahodárných účincích pránájámy - dechových technik, tedy vědomou prací s energií, delší výdrží v ásanách, relaxací a meditací.

 

Delší výdrže v ásanách k nám mnohdy silně promlouvají, můžeme vnímat nádherné rozpuštění nahromaděné tenze, netrpělivosti a strachu, mohou nás i rozzlobit. Vše je v pořádku, nic není špatně.

Máme v sobě síly, které nás brzdí či naopak pohánějí. Síly, s jejichž pomocí zvládáme životní výzvy a jež nás vedou.

 

S pokorou Vás srdečně provedu lekcí hathajógy. Vždy zařazuji dechové techniky, rozehřátí těla, ásanovou praxi s delšími výdržemi, které zvládnou i nováčci (nabízím varianty ásan), řízenou relaxací, kdy Vám předám moudrá slova jógasútry a končíme závěrečnou meditací.

 

 

 

Zavřete oči a nechte se vést...

 
 

Kontakt

Centrum pohybu Olomouc
Centrum pohybu Olomouc
Sokolská 7
779 00 Olomouc
sídlo:
Centrum pohybu z.s.
Smrčkova 451/10
ICO 22851224
REZERVACE lekcí
604 208 821

PRONÁJMY, AKCE
604 208 821

Mgr. Lenka Fasnerová
774 004 641

centrumpohybuol@gmail.com